Реструктуризація боргу за комунальні послуги

Відповідно до Житлового кодексу України, кожен власник нерухомості зобов'язаний своєчасно вносити плату за житло і комунальні послуги. Причому виникає цей обов'язок відразу після реєстрації права власності на житлове приміщення. Більш того, не має значення чи проживає власник квартири (будинку) там реально чи ні. Якщо ви господар житла - зобов'язані за нього заплатити.

Постійне зростання цін на енергоносії призводить до підвищення тарифів на тепло і як слідство до зростання заборгованості за надану послугу.

Якщо на боржника не було подано в суд, він може скористатися правом на реструктуризацію заборгованості відповідно до Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію».

Реструктуризація (розстрочка) заборгованості - добровільні виплати боргів за житлово-комунальні послуги (за утримання житла та комунальних послуг: водо-, тепло-, газопостачання, послуги водовідведення, електроенергію, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), рівномірно розподілені на певний термін.

Для реструктурізаціїї заборгованості необхідно укласти договір з підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг договору про реструктуризацію, згідно з якими буде проводитися щомісячне рівномірне погашення заборгованості та своєчасна сплата поточних платежів за комунальні послуги.

Заборгованість  реструктуризується на термін до 60 місяців в залежності від суми боргу та рівня доходів громадян на дату оформлення договіру. Якщо сімейного бюджету не вистачає на повне погашення цієї заборгованості, термін дії договору може продовжується до повного її погашення. Крім того, після підписання договору про реструктуризацію є можливість оформити субсидію на житлово-комунальні послуги.

Для укладення договору  реструктуризації необхідно звернутися в абонентський відділ КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради, який розташований за адресою: м. Краматорськ, вул. О. Тихого (Орджонікідзе),2Б, телефони для довідок 0500126136 (вайбер), 0504358885, 422005.

Для оформлення договору реструктуризації необхідно підписати договір

При собі необхідно мати такі документи:

  1. паспорт;
  2. ІПН;
  3. документ, що підтверджує право власності на житло або право користування житлом;
  4. довідку про осіб, зареєстрованих в квартирі

З повагою адміністрація КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської  ради

Information
  • Posted on 16.02.2021 12:56
  • Перегляди: 343